استخر

روش های ساخت استخر ارزان قیمت و کاهش هزینه تمام شده استخر

ساخت استخر ارزان قیمت

بیشتر عموم مردم تصور می کنند ساخت استخر ارزان قیمت به معنای استفاده از متریال و تجهیزات ارزان است و بر این باورند که برای داشتن یک استخر لاکچری و زیبا باید هزینه های زیادی را پرداخت کنند در صورتی که به هیچ عنوان این چنین نیست و با مشاوره و استفاده ازدانش یک شرکت مهندسی طراحی و ساخت اماکن آبی می توانید به اهداف خود نزدیک شده و استخری زیبا و ارزان قیمت را بسازید .
ساخت یک استخر با توجیه فنی و اقتصادی و ارزان قیمت تنها کار یک مهندس مشاور با چند دهه تجربه است که بایستی به استانداردها ، نوع تجهیزات مدار تصفیه فیزیکی و شیمیایی و مدار گرمایش و امور عمرانی استخر آشنایی کامل داشته باشد و در کارنامه خود ساخت چندین استخر را به همراه داشته باشد .

ساخت استخر ارزان قیمت به چند دسته تقسیم می شود :

1- استفاده از استخرهای پیش ساخته به عنوان یک استخر ارزان

1-1) استخر پلاستیکی

این استخرها بصورت پلاستیکی با تجهیزات کامل مدار تصفیه در دسترس است و می توانید پس از زیر سازی این استخر را بر روی سطحی صاف در محیط داخل یا خارج از ساختمان نصب کنید واز آن استفاده کنید مدت زمان نصب این استخرها یک الی دو روز کاری است و این استخرها در ابعاد مختلف موجود هستند.

اگر بخواهیم مهم ترین نقاط ضعف این گونه استخر ها را بیان کنیم این است که بدنه این استخرها ضعیف و در مقابل نور آفتاب مقاومت خوبی ندارند .

1-2) استخر فایبر گلاس

جنس این نوع استخرها ازجنس فایبرگلاس فشرده بوده و در مقابل اسید ، کلر و نور آفتاب مقاوم می باشند و در ابعاد 3×6 در عمق 1.5 متر و ابعاد 4×9 به عمق 1.2 تا 1.5 متر و ابعاد 4.5×11 در عمق 1.2 تا 1.7 متر موجود است و مدت زمان نصب آن از زمان گود برداری یک الی دو هفته می باشد .این استخرها هم بصورت دفنی و هم در سطح زمین نصب میشوند ومی توانیم با یک معماری زیبا با ایجاد چند پله
در بالای سطح زمین استخر را بسازیم .

استخر ارزان پیش ساخته فایبر گلاس

نمونه ای از کار اجرا شده استخر فایبر گلاس را می توانید از طریق فیلم زیر مشاهده کنید :

 

 

این استخرها دارای سیستم مدار تصفیه فیزیکی و شیمیایی هستند و یکی از اقتصادی ترین روش برای ساخت استخر ارزان قیمت به شمار می رود . برای اطلاعات بیشتر می توانید فیلم مراحل ساخت و نصب این نوع استخر را در قسمت پایین ببینید و با مراحل ساخت آن بیشتر آشنا شوید.

 

2- ساخت استخر ارزان قیمت با حجم آب کم و عمق کم :

یکی دیگر از روش های ساخت استخر ارزان قیمت ، طراحی و ساخت استخر با عمق کم می باشد. در استخرهای با عمق کم به ارتفاع 1.35 متر بعلت کم بودن فشار دینامیکی آب در داخل استخر میتوانید به جای دو ردیف آرماتور از یک ردیف آرماتور هم (با نظر مهندس مشاور) استفاده کنید علاوه بر کاهش هزینه آرماتور بندی ، بعلت کاهش عمق و حجم کم آب ، ظرفیت تجهیزات مدار تصفیه و گرمایش در این روش کاهش پیدا کرده و می تواند به شکل قابل توجهی در کاهش هزینه تمام شده استخر تاثیر بسیار زیادی ایجاد نماید . زمان اجرا و نصب و راه اندازی این استخر به صورت تقریبی حدودا دو ماه کاری می باشد .
البته روش های دیگری نیز وجود دارد که متناسب با شرایط پروژه اعمال شده و از حوصله این مقاله خارج است و برای اطلاعات بیشتر میتوانید با واحد مهندسی شرکت فنی مهندسی برف آب ساز رایا تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

3-ساخت استخر ارزان قیمت بدون اتاق تصفیه خانه با سیستم گرمایش :

اگر از پکیج حوضینگ تصفیه استخر استفاده کنید هزینه ساخت اتاق تصفیه خانه و نصب تصفیه خانه حذف شده و این مورد می تواند در کاهش هزینه تمام شده استخر تاثیر زیادی داشته و یکی از اقتصادی ترین روش های ساخت استخر ، استفاده از پکیج حوضینگ استخری به جای ساخت اتاق تصفیه خانه یا موتورخانه می باشد . نصب این پکیج بصورت دفنی است و در این پکیج الکتروپمپ تصفیه ، فیلتر شنی و کلر زن خطی نصب شده است و احتیاجی به نصب تجهیزات ندارد و با اتصال لوله های دهش و مکش استخر به این پکیج میتوانید با نصب آسان بهترین روش اقتصادی را در ساخت استخر تجربه کنید .

4-ساخت استخر ارزان با سیستم تصفیه فیزیکی و شیمیایی روکار :

یکی دیگر از روش های ساخت استخر ارزان قیمت لاکچری ساخت استخر کوچک بدون تصفیه خانه با پکیج دستگاه تصفیه و ضدعفونی با قابلیت ازن و کلر هست که بصورت روکار در لبه استخر نصب می شود و دیگر نیاز به لوله کشی ندارد و گزینه خوبی برای استخرهایی است که قسمت لوله کشی آن ها به صورت صحیح اجرا نشده است و بیشتر برای استخرهای سرپوشیده برای مکانهایی که نیاز به گرمایش ندارند توصیه میشود . تنها عیب این دستگاه این است که قابلیت گرمایش آب استخر را ندارد .برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان شرکت فنی مهندسی برف آب ساز تماس حاصل فرمایید .

کلام آخر :

امیدواریم که مطالعه این مقاله به شما برای روش ساخت استخر ارزان قیمت کمک کرده باشد و اگر به دنبال کاهش هزینه تمام شده ساخت استخر بوده اید توانسته باشیم در این مقاله آن چیزی که به دنبالش بوده اید را پاسخ دهیم . گروه تحریریه یک مقاله جامع درباره مراحل ساخت استخر نیز آماده کرده است که به شما پیشنهاد میکنیم خواندن این مقاله را نیز از دست ندهید چرا که رعایت نکردن نکاتی که در این مقاله به آن ها اشاره کرده ایم می تواند در آینده باعث ایجاد خسارت های جبران ناپذیری برای شما شود.

برای مطالعه این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید :

” مراحل ساخت استخر و انواع استخرها از نظر کاربرد “

شماره تماس : 77457013-021

منبع : واحد تحقیقات و آموزش شرکت فنی مهندسی برف آب ساز

نویسنده : مجتبی آقابیگی

 

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.